Sekcja Archeologii Nowego Świata

Sekcja działa bardzo prężnie, zrzeszając studentów zainteresowanych archeologią obu Ameryk i pokrewnymi dziedzinami nauk. Regularne spotkania i dodatkowe wykłady i prelekcje, prowadzone zarówno przez pracowników naukowych Instytutu Archeologii, Etnologii i Antropologii Kulturowej i innych instytutów, jak i przez samych studentów, dają możliwość pogłębiania wiedzy i poszerzania zainteresowań badawczych. Koordynatorzy sekcji utrzymują kontakty z innymi Kołami Naukowymi – zarówno z obszaru Krakowa, jak i z innych miast. Sekcja zainicjowała cykl warsztatów z rysunku ceramiki oraz – we współpracy z Sekcją Archeologii Epoki Kamienia – narzędzi kamiennych.

Koordynatorzy Sekcji będą ponadto będą dążyć do rozwijania współpracy ze studentami innych ośrodków naukowych. Członkowie sekcji co roku uczestniczą w ekspedycjach archeologicznych naszego Instytutu, odbywających się w Kolorado w USA oraz w Gwatemali.

Co więcej koordynatorzy bardzo często organizują dla członków sekcji wyjazdy naukowe do Madrytu, Londynu i nie tylko.

Sekcja Archeologii Nowego Świata jest także współorganizatorem prestiżowej, międzynarodowej konferencji Cracow Maya Conference.

Koordynatorzy: Dawid Król, Krzysztof Skawiniak

Odpowiadająca katedra: Zakład Archeologii Nowego Świata